
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 150 V |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 5 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 20 AWG |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 198
Distributors
pcbx
Unit Price$0.95942
Ext.Price$0.95942
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.95942 | $0.95942 |
| 10 | $0.77030 | $7.70300 |
| 25 | $0.70364 | $17.59100 |
| 50 | $0.64275 | $32.13750 |
| 100 | $0.58714 | $58.71400 |
| 300 | $0.52584 | $157.75200 |
| 500 | $0.47094 | $235.47000 |
