
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 150 V |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 6 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 20 AWG |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 405
Distributors
pcbx
Unit Price$1.03766
Ext.Price$1.03766
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.03766 | $1.03766 |
| 10 | $0.84998 | $8.49980 |
| 25 | $0.79562 | $19.89050 |
| 50 | $0.74473 | $37.23650 |
| 100 | $0.69710 | $69.71000 |
| 300 | $0.65252 | $195.75600 |
| 500 | $0.57657 | $288.28500 |
