
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 150 V |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 7 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 20 AWG |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 158
Distributors
pcbx
Unit Price$1.26278
Ext.Price$1.26278
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.26278 | $1.26278 |
| 10 | $1.04467 | $10.44670 |
| 25 | $0.97644 | $24.41100 |
| 50 | $0.91266 | $45.63300 |
| 100 | $0.85305 | $85.30500 |
| 300 | $0.79734 | $239.20200 |
| 500 | $0.70820 | $354.10000 |
