
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 150 V |
| Pitch | 2.54 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 8 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 20 AWG |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 153
Distributors
pcbx
Unit Price$1.44970
Ext.Price$1.44970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.44970 | $1.44970 |
| 10 | $1.19702 | $11.97020 |
| 25 | $1.10000 | $27.50000 |
| 50 | $1.01084 | $50.54200 |
| 100 | $0.92891 | $92.89100 |
| 300 | $0.85362 | $256.08600 |
| 500 | $0.78444 | $392.22000 |
| 1000 | $0.75233 | $752.33000 |
