
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current Rating | 8 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 12 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 16 AWG |
| Current Rating (IEC) | 7 A |
| Voltage Rating (IEC) | 160 V |
Stock: 794
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71510
Ext.Price$0.71510
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71510 | $0.71510 |
| 10 | $0.57120 | $5.71200 |
| 25 | $0.52094 | $13.02350 |
| 50 | $0.47510 | $23.75500 |
| 100 | $0.43330 | $43.33000 |
| 300 | $0.41074 | $123.22200 |
| 500 | $0.38936 | $194.68000 |
| 1000 | $0.36666 | $366.66000 |
