
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Termination | Tin |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Connection Method | Plug |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Number of Positions | 12 |
Stock: 44
Distributors
pcbx
Unit Price$0.94003
Ext.Price$0.94003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.94003 | $0.94003 |
| 10 | $0.76128 | $7.61280 |
| 25 | $0.69087 | $17.27175 |
| 50 | $0.62697 | $31.34850 |
| 100 | $0.56900 | $56.90000 |
| 300 | $0.54127 | $162.38100 |
| 500 | $0.51488 | $257.44000 |
| 1000 | $0.48626 | $486.26000 |
