
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Termination | Tin |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Connection Method | Plug |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Number of Positions | 9 |
Stock: 61
Distributors
pcbx
Unit Price$0.68746
Ext.Price$0.68746
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.68746 | $0.68746 |
| 10 | $0.55382 | $5.53820 |
| 25 | $0.50687 | $12.67175 |
| 50 | $0.46390 | $23.19500 |
| 100 | $0.42457 | $42.45700 |
| 300 | $0.40379 | $121.13700 |
| 500 | $0.38402 | $192.01000 |
| 1000 | $0.36453 | $364.53000 |
