
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 12 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 248
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81206
Ext.Price$0.81206
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81206 | $0.81206 |
| 10 | $0.64877 | $6.48770 |
| 25 | $0.59162 | $14.79050 |
| 50 | $0.53950 | $26.97500 |
| 100 | $0.49198 | $49.19800 |
| 300 | $0.46659 | $139.97700 |
| 500 | $0.44251 | $221.25500 |
| 1000 | $0.41700 | $417.00000 |
