
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 2 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 24284
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14189
Ext.Price$0.14189
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14189 | $0.14189 |
| 10 | $0.12494 | $1.24940 |
| 50 | $0.11002 | $5.50100 |
| 100 | $0.09462 | $9.46200 |
| 500 | $0.08138 | $40.69000 |
| 1000 | $0.07956 | $79.56000 |
| 3000 | $0.07778 | $233.34000 |
| 5000 | $0.07605 | $380.25000 |
