
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 7 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.48931
Ext.Price$0.48931
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.48931 | $0.48931 |
| 10 | $0.39110 | $3.91100 |
| 25 | $0.35463 | $8.86575 |
| 50 | $0.32156 | $16.07800 |
| 100 | $0.29158 | $29.15800 |
| 300 | $0.27614 | $82.84200 |
| 500 | $0.26151 | $130.75500 |
| 1000 | $0.24648 | $246.48000 |
