
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 7.62 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 2 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Voltage Rating (IEC) | 600 V |
Stock: 671
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22186
Ext.Price$0.22186
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22186 | $0.22186 |
| 10 | $0.19569 | $1.95690 |
| 50 | $0.17261 | $8.63050 |
| 100 | $0.14782 | $14.78200 |
| 500 | $0.12659 | $63.29500 |
| 1000 | $0.12031 | $120.31000 |
| 3000 | $0.11435 | $343.05000 |
| 5000 | $0.10868 | $543.40000 |
