
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current Rating | 8 A |
| Termination | Tin |
| RoHS | Compliant |
| Connection Method | Plug |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 160 V |
| Current Rating (IEC) | 7 A |
| Number of Positions | 12 |
| Packaging | Box |
| Wire Gauge Range | 22 AWG to 16 AWG |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$0.82714
Ext.Price$0.82714
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.82714 | $0.82714 |
| 10 | $0.80803 | $8.08030 |
| 25 | $0.80186 | $20.04650 |
| 50 | $0.79574 | $39.78700 |
| 100 | $0.78968 | $78.96800 |
