
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Termination | Tin |
| RoHS | Compliant |
| Connection Method | Screw |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Number of Positions | 9 |
| Packaging | Bag |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
Stock: 8
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67786
Ext.Price$0.67786
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67786 | $0.67786 |
| 10 | $0.66192 | $6.61920 |
| 25 | $0.65736 | $16.43400 |
| 50 | $0.65284 | $32.64200 |
| 100 | $0.64835 | $64.83500 |
