
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 125 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 10 |
| Connection Method | Plug |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 20 AWG |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
| Voltage Rating (IEC) | 160 V |
Stock: 25
Distributors
pcbx
Unit Price$1.73011
Ext.Price$1.73011
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.73011 | $1.73011 |
| 10 | $1.46650 | $14.66500 |
| 25 | $1.34920 | $33.73000 |
| 50 | $1.24128 | $62.06400 |
| 100 | $1.14198 | $114.19800 |
| 300 | $1.10305 | $330.91500 |
| 500 | $1.06545 | $532.72500 |
| 1000 | $1.03179 | $1031.79000 |
