
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Number of Positions | 6 |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 5 A |
| Termination | Spring Clamp |
| Packaging | Box |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 20 AWG |
| Connection Method | Push-In |
| Voltage Rating | 130 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
Stock: 126
Distributors
pcbx
Unit Price$1.08202
Ext.Price$1.08202
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.08202 | $1.08202 |
| 10 | $0.89520 | $8.95200 |
| 25 | $0.83477 | $20.86925 |
| 50 | $0.77842 | $38.92100 |
| 100 | $0.72587 | $72.58700 |
| 300 | $0.67687 | $203.06100 |
| 500 | $0.63118 | $315.59000 |
| 1000 | $0.60703 | $607.03000 |
