

| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Pitch | 5 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Termination | Tin |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Connection Method | Screw |
| Voltage Rating | 300 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Number of Positions | 5 |
Stock: 9
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66134
Ext.Price$0.66134
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66134 | $0.66134 |
| 10 | $0.64646 | $6.46460 |
| 25 | $0.63674 | $15.91850 |
| 50 | $0.62717 | $31.35850 |
