
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 5.08 mm |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 2 |
| Connection Method | Screw |
| Wire Gauge Range | 24 AWG to 12 AWG |
| Current Rating (IEC) | 15 A |
| Voltage Rating (IEC) | 320 V |
Stock: 2107
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33754
Ext.Price$0.33754
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33754 | $0.33754 |
| 10 | $0.29949 | $2.99490 |
| 50 | $0.26573 | $13.28650 |
| 100 | $0.22136 | $22.13600 |
| 500 | $0.18440 | $92.20000 |
| 1000 | $0.17528 | $175.28000 |
| 3000 | $0.16661 | $499.83000 |
| 5000 | $0.15837 | $791.85000 |
