
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 125 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 10 |
| Connection Method | PC Pin |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
| Voltage Rating (IEC) | 160 V |
Stock: 165
Distributors
pcbx
Unit Price$0.49555
Ext.Price$0.49555
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.49555 | $0.49555 |
| 10 | $0.38947 | $3.89470 |
| 25 | $0.36018 | $9.00450 |
| 50 | $0.33309 | $16.65450 |
| 100 | $0.30804 | $30.80400 |
| 300 | $0.28487 | $85.46100 |
| 500 | $0.26345 | $131.72500 |
| 1000 | $0.24813 | $248.13000 |
