
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Number of Positions | 12 |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 5 A |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 130 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Voltage Rating (IEC) | 200 V |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
| Termination | Solder |
| Connection Method | Plug |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55046
Ext.Price$0.55046
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55046 | $0.55046 |
| 10 | $0.44611 | $4.46110 |
| 25 | $0.40965 | $10.24125 |
| 50 | $0.37617 | $18.80850 |
| 100 | $0.34542 | $34.54200 |
| 300 | $0.32969 | $98.90700 |
| 500 | $0.31467 | $157.33500 |
| 1000 | $0.29857 | $298.57000 |
