
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 125 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.5 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 5 |
| Connection Method | PC Pin |
| Current Rating (IEC) | 5 A |
| Voltage Rating (IEC) | 160 V |
Stock: 59
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24230
Ext.Price$0.24230
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24230 | $0.24230 |
| 10 | $0.21472 | $2.14720 |
| 50 | $0.19027 | $9.51350 |
| 100 | $0.16415 | $16.41500 |
| 500 | $0.14162 | $70.81000 |
| 1000 | $0.13504 | $135.04000 |
| 3000 | $0.12877 | $386.31000 |
| 5000 | $0.12279 | $613.95000 |
