KF2EDGRH-3.5-2*2P
Manufacturer:
Kefa
Mfr.Part #:
KF2EDGRH-3.5-2*2P
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 4 3.5 mm 8 A 300 V
ParameterValue
TerminationTin
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBag
Voltage Rating300 V
RoHSCompliant
Pitch3.5 mm
Current Rating8 A
ColorGreen
Number of Positions4
Connection MethodPlug
Current Rating (IEC)7 A
Voltage Rating (IEC)160 V