KF2EDGRH-3.81-2*5P
Manufacturer:
Kefa
Mfr.Part #:
KF2EDGRH-3.81-2*5P
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 10 3.81 mm 8 A 300 V
ParameterValue
ColorGreen
Pitch3.81 mm
Current Rating8 A
TerminationTin
RoHSCompliant
Connection MethodPlug
Voltage Rating300 V
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature105 °C
Voltage Rating (IEC)160 V
Current Rating (IEC)7 A