KF2EDGVH-5.08-2*6P
Mfr.Part #:
KF2EDGVH-5.08-2*6P
Datasheet:
Description:
Terminal Blocks Through Hole 24 5.08 mm 10 A 300 V
ParameterValue
ColorGreen
Pitch5.08 mm
Current Rating10 A
TerminationTin
RoHSCompliant
Connection MethodPlug
Voltage Rating300 V
Min Operating Temperature-40 °C
Max Operating Temperature105 °C
Voltage Rating (IEC)320 V
Current Rating (IEC)15 A