KF471M16022*30A
Manufacturer:
KFSON
Mfr.Part #:
KF471M16022*30A
Datasheet:
Description:
Aluminum Electrolytic Capacitors Radial,22.00mm×30.00mm Through Hole 470 µF 20 % 160 V
ParameterValue
Capacitance470 µF
Height - Seated (Max)33 mm
Max Operating Temperature105 °C
Min Operating Temperature-25 °C
Voltage Rating160 V
Life (Hours)3000 Hours
Diameter22 mm
Lead Pitch10 mm
PackagingBag
Tolerance20 %