
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Voltage Rating (DC) | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Height | 1.9 mm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.8 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Terminal Width | 700 µm |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
Stock: 6099
Distributors
pcbx
Unit Price$0.30692
Ext.Price$0.30692
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.30692 | $0.30692 |
| 10 | $0.13936 | $1.39360 |
| 50 | $0.13189 | $6.59450 |
| 100 | $0.12482 | $12.48200 |
| 500 | $0.09490 | $47.45000 |
| 1000 | $0.08635 | $86.35000 |
| 3000 | $0.08088 | $242.64000 |
| 5000 | $0.07575 | $378.75000 |
| 10000 | $0.07130 | $713.00000 |
