
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 5 |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Forward Current | 25 mA, 30 mA |
| Forward Voltage | 4.1 V |
| Color | Blue, Green, Red |
| Illumination Color | Red, Green, Blue (RGB) |
| Lens Style | Circular, Dome, Round |
| Luminous Intensity | 1.3 cd |
| Lens Size | 5 mm |
| Number of LEDs | 3 |
| Viewing Angle | 60 ° |
| Wavelength | 525 nm |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | White |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 630 nm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
