LCD0603-1R5K-T
Manufacturer:
EMTEK
Mfr.Part #:
LCD0603-1R5K-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 1.5 µH 10 % 600 mA 400 mΩ
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)1 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency160 MHz
TypeFixed Inductors
Q Factor16
DC Resistance (DCR)400 mΩ
Inductance1.5 µH
Current Rating600 mA