LCF0603-150J-T
Manufacturer:
EMTEK
Mfr.Part #:
LCF0603-150J-T
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors SMD SMD/SMT 15 µH 5 % 170 mA 9.5 Ω
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)1.1 mm
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
Self Resonant Frequency25 MHz
TypePower Inductor
Q Factor14
DC Resistance (DCR)9.5 Ω
Inductance15 µH
Current Rating170 mA