LESDA6V8AW5T1G
Manufacturer:
LRC
Mfr.Part #:
LESDA6V8AW5T1G
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SOT-353 SMD/SMT Breakdown Voltage:6.8 V Clamping Voltage:13 V Peak Pulse Power:200 mW Polarity:Bidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
RoHSCompliant
Peak Pulse Current1.6 A
Clamping Voltage13 V
Breakdown Voltage6.8 V
Number of Channels1
PackagingReel
Peak Pulse Power200 mW
Diode Capacitance15 pF