
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 711.2 µm |
| Radiation Hardening | No |
| Impedance | 50 Ω |
| Frequency | 2.45 GHz |
| Insertion Loss (dB) | 1.8 dB |
| Bandwidth | 50 MHz |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 2382
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13536
Ext.Price$0.13536
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13536 | $0.13536 |
| 10 | $0.12097 | $1.20970 |
| 50 | $0.10810 | $5.40500 |
| 100 | $0.09590 | $9.59000 |
| 500 | $0.08507 | $42.53500 |
| 1000 | $0.07902 | $79.02000 |
| 3000 | $0.07340 | $220.20000 |
