LGA0410-102KP52E
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
LGA0410-102KP52E
Datasheet:
Description:
Fixed Inductors Radial Through Hole 1 mH 10 % 100 mA 14 Ω
ParameterValue
Tolerance10 %
Height - Seated (Max)6.4 mm
Max Operating Temperature85 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingReel
RoHSCompliant
TypeWirewound
DC Resistance (DCR)14 Ω
ShieldingShielded
Inductance1 mH
Core MaterialFerrite
Saturation Current100 mA
Current Rating100 mA