LH15-10B24
Manufacturer:
MORNSUN
Mfr.Part #:
LH15-10B24
Datasheet:
Description:
AC to DC Converters Module Through Hole 24 V 15 W
ParameterValue
Max Operating Temperature70 °C
Min Operating Temperature-40 °C
PackagingBox
RoHSCompliant
Output Voltage24 V
Max Supply Voltage264 V, 370 V
Min Supply Voltage85 AC, 100 DC
Switching Frequency65 kHz
Number of Outputs1
Output Power15 W