
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Output Current | 1.5 A |
| Output Voltage | Down to 1.2 V |
| Output Type | Adjustable |
| Load Regulation | 0.1 % |
| Line Regulation | 0.01 %/V |
Stock: 1554
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25402
Ext.Price$0.25402
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25402 | $0.25402 |
| 10 | $0.22424 | $2.24240 |
| 50 | $0.19795 | $9.89750 |
| 100 | $0.16965 | $16.96500 |
| 500 | $0.14540 | $72.70000 |
| 1000 | $0.13827 | $138.27000 |
| 3000 | $0.13149 | $394.47000 |
| 5000 | $0.12505 | $625.25000 |
