
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | -15 V |
| Slew Rate | 500 mV/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 110 dB |
| Input Bias Current | 100 nA |
| Gain Bandwidth Product | 1.3 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Input Voltage Noise Density | 40 nV/sqrt Hz |
Stock: 754
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11750
Ext.Price$0.11750
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11750 | $0.11750 |
| 10 | $0.10439 | $1.04390 |
| 50 | $0.09274 | $4.63700 |
| 100 | $0.08165 | $8.16500 |
| 500 | $0.07188 | $35.94000 |
| 1000 | $0.06836 | $68.36000 |
| 3000 | $0.06502 | $195.06000 |
| 5000 | $0.06184 | $309.20000 |
