
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Output Voltage | 1.235 V |
| Output Type | Fixed |
| Reference Type | Shunt |
| Cathode Current | 15 µA |
| Initial Accuracy | 0.25 % |
| Shunt Current | 60 mA |
Stock: 1319
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16925
Ext.Price$0.16925
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16925 | $0.16925 |
| 10 | $0.15115 | $1.51150 |
| 50 | $0.13498 | $6.74900 |
| 100 | $0.11786 | $11.78600 |
| 500 | $0.10292 | $51.46000 |
| 1000 | $0.09504 | $95.04000 |
| 3000 | $0.08777 | $263.31000 |
| 5000 | $0.08105 | $405.25000 |
