

| Parameter | Value |
|---|---|
| Zener Voltage | 4.3 V |
| Element Configuration | Single |
| Impedance | 90 Ω |
| Max Reverse Leakage Current | 3 µA |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Test Current | 5 mA |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Voltage Temperature Coefficient | -3.5 mV/K to 0 mV/K |
| Power Dissipation | 200 mW |
Stock: 4277
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03936
Ext.Price$0.03936
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03936 | $0.03936 |
| 10 | $0.01968 | $0.19680 |
| 50 | $0.01781 | $0.89050 |
| 100 | $0.01612 | $1.61200 |
| 500 | $0.01459 | $7.29500 |
| 1000 | $0.01321 | $13.21000 |
| 3000 | $0.01196 | $35.88000 |
| 5000 | $0.01094 | $54.70000 |
| 10000 | $0.01000 | $100.00000 |
