

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Power Rating | 200 mW |
| Packaging | Reel |
| Impedance | 95 Ω, 1 kΩ |
| Forward Voltage | 900 mV |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Zener Voltage | 3.3 V |
| Voltage Temperature Coefficient | –3.5 mV/K to 0 mV/K |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
