

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Voltage Temperature Coefficient | 3.8 mV/K to 7 mV/K |
| Max Reverse Leakage Current | 200 nA |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Forward Voltage | 900 mV |
| Impedance | 15 Ω |
| Packaging | Reel |
| Test Current | 5 mA |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Zener Voltage | 9.1 V |
| Element Configuration | Single |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04838
Ext.Price$0.04838
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04838 | $0.04838 |
| 10 | $0.02419 | $0.24190 |
| 50 | $0.02190 | $1.09500 |
| 100 | $0.01982 | $1.98200 |
| 500 | $0.01794 | $8.97000 |
| 1000 | $0.01624 | $16.24000 |
| 3000 | $0.01470 | $44.10000 |
| 5000 | $0.01363 | $68.15000 |
| 10000 | $0.01264 | $126.40000 |
