
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Polarity | Positive |
| Output Current | 1 A |
| Output Voltage | 5 V |
| Output Type | Fixed |
| Quiescent Current | 5 A |
| Max Input Voltage | 35 V |
| Load Regulation | 9 mV |
| Line Regulation | 4 mV |
| Packaging | Reel |
Stock: 637
Distributors
pcbx
Unit Price$0.24077
Ext.Price$0.24077
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.24077 | $0.24077 |
| 10 | $0.21274 | $2.12740 |
| 50 | $0.18797 | $9.39850 |
| 100 | $0.16045 | $16.04500 |
| 500 | $0.13696 | $68.48000 |
| 1000 | $0.13028 | $130.28000 |
| 3000 | $0.12393 | $371.79000 |
| 5000 | $0.11789 | $589.45000 |
