
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Positive |
| Min Input Voltage | 14.5 V |
| Output Current | 1.2 A |
| Output Voltage | 12 V |
| Output Type | Fixed |
| Max Input Voltage | 35 V |
| Load Regulation | 12 mV |
| Line Regulation | 3 mV |
Stock: 436
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23568
Ext.Price$0.23568
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23568 | $0.23568 |
| 10 | $0.20805 | $2.08050 |
| 50 | $0.18365 | $9.18250 |
| 100 | $0.15742 | $15.74200 |
| 500 | $0.13493 | $67.46500 |
| 1000 | $0.12831 | $128.31000 |
| 3000 | $0.12202 | $366.06000 |
| 5000 | $0.11603 | $580.15000 |
