
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Number of Circuits | 2 |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | -15 V |
| Slew Rate | 7 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 100 dB |
| Operating Supply Current | 4 mA |
| Input Bias Current | 300 nA |
| Gain Bandwidth Product | 15 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 300 µV |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 115 dB |
| Input Voltage Noise Density | 4.5 nV/sqrt Hz |
| Amplifier Type | Audio Amplifiers |
Stock: 241
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11990
Ext.Price$0.11990
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11990 | $0.11990 |
| 10 | $0.10659 | $1.06590 |
| 50 | $0.09475 | $4.73750 |
| 100 | $0.08347 | $8.34700 |
| 500 | $0.07353 | $36.76500 |
| 1000 | $0.06881 | $68.81000 |
| 3000 | $0.06440 | $193.20000 |
| 5000 | $0.06027 | $301.35000 |
