

| Parameter | Value |
|---|---|
| Recovery Time | 4 ns |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Forward Voltage | 1 V |
| Forward Current | 450 mA |
| Reverse Voltage | 30 V |
| Capacitance | 4 pF |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Element Configuration | Dual |
| Reverse Current | 100 µA |
Stock: 1978
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05530
Ext.Price$0.05530
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05530 | $0.05530 |
| 10 | $0.02765 | $0.27650 |
| 50 | $0.02541 | $1.27050 |
| 100 | $0.02335 | $2.33500 |
| 500 | $0.02146 | $10.73000 |
| 1000 | $0.01972 | $19.72000 |
| 3000 | $0.01813 | $54.39000 |
| 5000 | $0.01712 | $85.60000 |
| 10000 | $0.01617 | $161.70000 |
