

| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Reverse Voltage | 100 V |
| Forward Current | 200 mA |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Recovery Time | 4 ns |
| Capacitance | 1.5 pF |
| Element Configuration | Single Dual Anode |
| Reverse Current | 1 µA |
Stock: 148104
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03218
Ext.Price$0.03218
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03218 | $0.03218 |
| 10 | $0.01609 | $0.16090 |
| 50 | $0.01238 | $0.61900 |
| 100 | $0.01096 | $1.09600 |
| 500 | $0.00970 | $4.85000 |
| 1000 | $0.00883 | $8.83000 |
| 3000 | $0.00804 | $24.12000 |
| 5000 | $0.00742 | $37.10000 |
| 10000 | $0.00685 | $68.50000 |
| 30000 | $0.00632 | $189.60000 |
| 50000 | $0.00584 | $292.00000 |
