

| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Forward Current | 200 mA |
| Reverse Voltage | 100 V |
| Forward Voltage | 1 V |
| Recovery Time | 4 ns |
| Capacitance | 4 pF |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Element Configuration | Single |
| Reverse Current | 5 µA |
Stock: 8714
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03694
Ext.Price$0.03694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03694 | $0.03694 |
| 10 | $0.01847 | $0.18470 |
| 50 | $0.01421 | $0.71050 |
| 100 | $0.01281 | $1.28100 |
| 500 | $0.01154 | $5.77000 |
| 1000 | $0.01058 | $10.58000 |
| 3000 | $0.00970 | $29.10000 |
| 5000 | $0.00913 | $45.65000 |
| 10000 | $0.00860 | $86.00000 |
| 30000 | $0.00810 | $243.00000 |
| 50000 | $0.00762 | $381.00000 |
