
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 5.5 A |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 20 V |
| Packaging | Reel |
| Reverse Current | 5 mA |
| Forward Current | 500 mA |
| Forward Voltage | 385 mV |
Stock: 21581
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06932
Ext.Price$0.06932
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06932 | $0.06932 |
| 10 | $0.03466 | $0.34660 |
| 50 | $0.03108 | $1.55400 |
| 100 | $0.02787 | $2.78700 |
| 500 | $0.02499 | $12.49500 |
| 1000 | $0.02241 | $22.41000 |
| 3000 | $0.02009 | $60.27000 |
| 5000 | $0.01824 | $91.20000 |
| 10000 | $0.01656 | $165.60000 |
