
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 40 V |
| Reverse Current | 10 mA |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 30 A |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Forward Voltage | 550 mV |
| Element Configuration | Single |
| RoHS | Compliant |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Forward Current | 500 mA |
Stock: 210
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01652
Ext.Price$0.01652
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01652 | $0.01652 |
| 10 | $0.00826 | $0.08260 |
| 50 | $0.00820 | $0.41000 |
| 100 | $0.00814 | $0.81400 |
| 500 | $0.00808 | $4.04000 |
| 1000 | $0.00802 | $8.02000 |
| 3000 | $0.00794 | $23.82000 |
