
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| Forward Voltage | 500 mV |
| Forward Current | 3 A |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Element Configuration | Single |
| RoHS | Compliant |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 40 V |
| Reverse Current | 500 µA |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 80 A |
Stock: 14109
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13172
Ext.Price$0.13172
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13172 | $0.13172 |
| 10 | $0.06586 | $0.65860 |
| 50 | $0.06034 | $3.01700 |
| 100 | $0.05529 | $5.52900 |
| 500 | $0.05154 | $25.77000 |
| 1000 | $0.04805 | $48.05000 |
| 3000 | $0.04479 | $134.37000 |
| 5000 | $0.03969 | $198.45000 |
