

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | NPN |
| Power Dissipation | 200 mW |
| Max Collector Current | 200 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 40 V |
| Gain Bandwidth Product | 200 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 300 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 3862
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04118
Ext.Price$0.04118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04118 | $0.04118 |
| 10 | $0.02059 | $0.20590 |
| 50 | $0.01584 | $0.79200 |
| 100 | $0.01440 | $1.44000 |
| 500 | $0.01310 | $6.55000 |
| 1000 | $0.01226 | $12.26000 |
| 3000 | $0.01147 | $34.41000 |
| 5000 | $0.01074 | $53.70000 |
| 10000 | $0.01005 | $100.50000 |
| 30000 | $0.00941 | $282.30000 |
