

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | -200 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | -40 V |
| Gain Bandwidth Product | 250 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | -40 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -400 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -5 V |
| Max Cutoff Collector Current | -50 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 556
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02764
Ext.Price$0.02764
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02764 | $0.02764 |
| 10 | $0.01382 | $0.13820 |
| 50 | $0.01257 | $0.62850 |
| 100 | $0.01144 | $1.14400 |
| 500 | $0.01041 | $5.20500 |
| 1000 | $0.00947 | $9.47000 |
| 3000 | $0.00862 | $25.86000 |
| 5000 | $0.00796 | $39.80000 |
| 10000 | $0.00735 | $73.50000 |
