

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Power Dissipation | 225 mW |
| Max Collector Current | 300 mA |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 30 V |
| Gain Bandwidth Product | 125 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 5 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 1.5 V |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 1.5 V |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | NPN |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05396
Ext.Price$0.05396
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05396 | $0.05396 |
| 10 | $0.02698 | $0.26980 |
| 50 | $0.02444 | $1.22200 |
| 100 | $0.02214 | $2.21400 |
| 500 | $0.02006 | $10.03000 |
| 1000 | $0.01817 | $18.17000 |
| 3000 | $0.01646 | $49.38000 |
| 5000 | $0.01514 | $75.70000 |
| 10000 | $0.01392 | $139.20000 |
